Hakkımızda

21 Mart 2012 tarihinde kurulan ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu, kuruluşundan bu yana havacılık ve uzay alanında yaptığı çalışmalar ile kısa sürede ilgi çekmiş, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin en büyük ve en köklü öğrenci kulübü konumuna erişmiştir.
DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

Biz Kimiz ?21 Mart 2012 tarihinde, havacılık sevgisini aşılamak ve var olan havacılık sevgisini tetiklemek amacıyla Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin ilk öğrenci topluluğu olarak kurulan ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu, kuruluşundan bu yana havacılık ve uzay alanında yaptığı çalışmalar ile kısa sürede ilgi çekmiş, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin en büyük ve en köklü öğrenci kulübü konumuna erişmiştir. Bu başarısı Üniversite öğrenci kulüpleri arasındaki ‘Topluluk Standartları’na göre 4 yıl ard arda birinci seçilmesi ile tescillenmiştir. 2012’den bu yana aktif olarak çalışmalarını sürdüren topluluk,500 den fazla üyesine kurslar, etkinlikler, konferanslar ve söyleşiler ile kişisel gelişim imkanı sunmuş , ders ağırlıklı olan öğrencilik hayatına farklı bir bakış açısı getirmiştir. Farklı alanlarda uzmanlaşmış 5 komitesi ile kişisel özelliklerin ön plana çıkmasını sağlamış, var olan yetenek ve duyguları gün yüzüne çıkarmıştır.Türkiye’de ilk defa kurulan ve bu yıl içerisinde resmi statü kazanılması hedeflenen Türkiye Üniversiteler Havacılık Kulüplerinin kurucu üyesi ve yönetim kurulu başkanlığı ile yurt içindeki üniversitelerin havacılık kulüpleri ile eş güdümlü projeler ve çalışmalar yürütülmektedir. Düzenlenen şehir dışı ve şehir içi etkinlikler ile öğrencilerin sosyal hayata uyum sağlaması sağlanmış , üniversite hayatının daha renkli geçmesi sağlamıştır. Türk Hava Kurumu bünyesinde verilen sportif havacılık kursları ile üyelerine alternatif yaz tatili , model ve RC uçak kursları ile mühendislik fakültesi öğrencilerine staj imkanları sunulmuştur. Üniversite tarihinde yer edinmek ve köklü bir yapıya sahip olma amaçlı çalışmalarını sürdüren ANKA Havacılık Ve Uzay Topluluğu her fakülteden ve her yaştan öğrencileri beklemektedir.İLK

Türk Hava Kurumu Üniversitesinin kurulan ilk topluluğuyuz.

TEK

Havacılık alanında faaliyet yapmaya yetkili tek topluluğuz.

YETKİN

Projelerimiz, tasarımlarımız ve eğitimlerimiz ile kadromuzda havacılık alanında yetkin insanlar barındırıyoruz.

Çalışmalarımıza Göz Atın !

Çalışma Alanlarımız

ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu olarak kurulduğumuz günden bu yana, gençlere havacılık tutkusunu aşılayabilmek amacıyla aktif olan çalışma alanlarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu olarak bünyemizde yürüttüğümüz faaliyet alanlarımız her geçen gün artmakta, mevcut faaliyet alanları ise geliştirilmektedir.
Eğitimlerimiz

Model Uçak Eğitimleri
Flight Simulator Eğitimleri
RC Flight Simulator Eğitimleri
Maket Yapımı Eğitimleri


AR-GE

Qu-ANKA
ANKA Galaktic
ANKA OptimusGezilerimiz

Teknik Gezilerimiz
Antalya Jet-Fest
Kıbrıs Jet-Fest
Moskova Havacılık Fuarı
IFTE


Konferanslar

Havacılık ve Uzay Günleri
Kariyer Günleri

Aklınıza takılan sorularınız mı var ??


Bizi Keşfedin

ANKA Discover ile her yerde !


ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu olarak kurulduğumuz günden itibaren hız kesmeden büyüyerek havacılık alanında farklı ve ilgi çekici çalışmalara imza attık. Edindiğimiz tecrübeler ve kurduğumuz bağlantılar ile havacılık tutkusunu diğer üniversitelerde de yaşatmaya karar verdik ve ortaya ANKA Discover projesi çıktı!

Bu doğrultuda pek çok üniversite ile görüşerek ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğunun diğer üniversitelerde şubelerinin açılması konusunda ilk adımları attık. Görüşmelerimizin ve atılan adımların sonuç verdiği ilk üniversite olan Konya Selçuk Üniversitesi’nde ilk şubemizi kurduk. Görüşmelerimizin sürdüğü diğer üniversiteleri ve ilerlemelerimizi yandaki şemada görebilirsiniz…


Konya / Selçuk Üniversitesi
100%

Konya / Necmettin Erbakan Üniversiesi
100%

İstanbul / İTÜ
30%

Ankara / ODTÜ
30%

Şubemiz olmak ve okulunuzda bir havacılık topluluğu kurmak ister misiniz ?Hakkımızda

21 Mart 2012 tarihinde, gençlere havacılık sevgisini aşılamak ve havacılık alanında faaliyetler yürütmek amacıyla Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin ilk öğrenci topluluğu olarak kurulan ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu, kuruluşundan bu yana havacılık ve uzay alanında yaptığı çalışmalar ile kısa sürede ilgi çekmiş, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin en büyük ve en köklü öğrenci kulübü konumuna erişmiştir.


İLETİŞİME GEÇİN

BİZİ ARAYINSon Haberler

6 Eylül 2017
25 Ağustos 2017
11 Ağustos 2017


Abone Olun !Kategoriler