Sosyal Projeler

ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu sosyal projeleri gençlerin topluluk ile olan bağlantılarını güçlendirmek ve topluluğumuza resmi kimlik kazandırmak amacı ile yapılan projelerdir.
Proje I

ANKA Junior

Ulu Önder Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözünü rehber alarak ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu tarafından ilköğretim ve lise düzeyindeki arkadaşlarımıza havacılık tutkumuzu aşılamak amacı ile başlatılmış bir projedir.

Siz de projemize katılmak için bizimle iletişime geçin !


Proje II

ANKA HUB

ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu olarak Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde başlayan ANKA markasını diğer üniversitelere yaymaya karar verdik. Bu doğrultuda ANKA Havacılık ve Uzay Birliği kurma çabamızın ilk meyvesi Konya – Selçuk Üniversitesinde kurulan şubemizdi. Amacımız diğer üniversitelerde ANKA adı altında havacılık topluluğu şubeleri açmak, eğer üniversitede zaten havacılık topluluğu var ise bu topluluğu ANKA Havacılık ve Uzay Birliği bünyesine dahil etmek.

Bu birliğin temel amaçları arasında havacılık sektörüne dahil olmakla kalmayıp bu sektöre yön vermeye çalışmak olacak. Tüm üniversitelerde yer alan havacılık topluluklarını tek çatı altında birleştirme projemiz olan ANKA HUB düzenleyeceği aylık toplantılar, geliştireceği projeler ve katılacağı seminerler ile sektörde yer edinmeyi amaçlamaktadır.

ANKA Havacılık ve Uzay Birliğine katılmak için bizimle iletişime geçin !


Hakkımızda

21 Mart 2012 tarihinde, gençlere havacılık sevgisini aşılamak ve havacılık alanında faaliyetler yürütmek amacıyla Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin ilk öğrenci topluluğu olarak kurulan ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu, kuruluşundan bu yana havacılık ve uzay alanında yaptığı çalışmalar ile kısa sürede ilgi çekmiş, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin en büyük ve en köklü öğrenci kulübü konumuna erişmiştir.


İLETİŞİME GEÇİN

BİZİ ARAYINSon Haberler

6 Eylül 2017
25 Ağustos 2017
11 Ağustos 2017


Abone Olun !Kategoriler