Teknik Projeler

ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu teknik projeleri üyelerimizin aldıkları teknik dersler ile oluşan temellerini uygulamaya dökerek hava araçları oluşturmalarını amaçlayan projelerdir.
Proje I

Qu-ANKA

Qu-ANKA üzerindeki çalışmalar son sürat devam ediyor. Havacılıkta bağımsızlık esasına dayanarak, kendi okulumuzda kendi ürünümüz ile uçmak için sabırsızlanıyoruz. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız için Qu-ANKA’nın test süreci ve üniversitemiz üzerindeki ilk çekimlerini paylaşıyoruz.

2016 Qu-ANKA Tanıtım Broşürünü indirmek için TIKLAYIN !

2013 Qu-ANKA Tanıtım Broşürünü indirmek için TIKLAYIN !Proje II

C172 G1000 NavIII Flight Simulator

ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu olarak 2013 yılında başlatılmış olan C172 G1000 NavIII Flight Simulator projesidir. Projenin teknik ekipmanları tamamlanmış ve uçuş simülatörü kurslarımızın verildiği bir simülatör oluşturulmuştur. AR-GE ekibimiz tarafından gerçek cessna kokpitine entegre için görüşmeler sürmektedir.

Proje III

ANKA Galactic

ANKA Galactic, Anka Havacılık ve Uzay Topluluğu tarafından 2013 yılında başlatılmış RC uçak projesidir. Proje bitirilmiş fakat test uçuşu sırasında meydana gelen kontrol hatası sebebiyle kırım yaşamıştır. AR-GE ekibimiz tarafından onarımı ve geliştirme faaliyetleri sürmektedir.

2015 ANKA Galactic Tanıtım Broşürünü indirmek için TIKLAYIN !Proje IV

ANKA Simurg

ANKA Simurg, Anka Havacılık ve Uzay Topluluğu tarafından 2016 yılında TÜBİTAK UAV yarışması için başlatılmış fakat yarışma kurallarının değişmesi sebebiyle hayata geçirilememiş insansız hava aracı projesidir. 2017 – 2018 bahar döneminde proje çalışmaları tekrar başlayacaktır.
Hakkımızda

21 Mart 2012 tarihinde, gençlere havacılık sevgisini aşılamak ve havacılık alanında faaliyetler yürütmek amacıyla Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin ilk öğrenci topluluğu olarak kurulan ANKA Havacılık ve Uzay Topluluğu, kuruluşundan bu yana havacılık ve uzay alanında yaptığı çalışmalar ile kısa sürede ilgi çekmiş, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin en büyük ve en köklü öğrenci kulübü konumuna erişmiştir.


İLETİŞİME GEÇİN

BİZİ ARAYINSon Haberler

6 Eylül 2017
25 Ağustos 2017
11 Ağustos 2017


Abone Olun !Kategoriler